Безпека та міфи ГБО

Про безпеку ГБО    

Газ, як моторне паливо не тільки не поступається бензину, але й перевершує його за своїми властивостями стосовно рівня безпеки.

Газ являється нафтовим продуктом, як і бензин. Це побічний продукт переробки нафти. Цим пояснюється його низька вартість. Для займання пропан-бутанової суміші необхідно, щоб процентний вміст газу в повітрі був в межах 1,8 - 9,9%. Аналогічні межі для бензину –0,6 - 1,5%. Це означає, що за інших рівних умов бензин спалахує швидше газу. Слід нагадати, що в газ для забезпечення безпеки додають одорант – особливі речовини з запахом. Завдяки цьому – можливе своєчасне виявлення навіть незначних витоків газу в обладнанні автомобіля, що допоможе вчасно вжити необхідні заходи щодо їх усунення. Зріджений газ в балонах зберігається під тиском 1,6 МПа (близько 16 атмосфер), проте самі балони розраховані на тиск 25-30 МПа. Тобто є значний запас міцності. Корпус балона виготовлений зі спеціальної високоякісної сталі товщиною не менше 3 мм. Деталі ГБО виконані з кольорових металів, які виключають іскроутворення, газові магістралі – з обпаленої міді, розрахованої на тиск 40 атмосфер. При обриві магістральної трубки подача газу з балона автоматично блокується.

При встановленні газобалонного обладнання, система живлення двигуна автомобіля піддається лише незначним змінам і повністю зберігає свої властивості. З точки зору згоряння, витік бензину становить більшу небезпеку, ніж витік газу (пропан-бутану), оскільки рідка фаза випаровується впродовж більш тривалого періоду, формуючи з повітряними масами вибухонебезпечну суміш.

Повна перевірка системи ГБО проводиться один раз на рік. І один раз на два роки проводиться перевірка газового балона.

Встановлене нами ГБО має кілька рівнів захисту:

- балон здатний витримати навантаження в 2,6 разів перевищуючі нормативні;

- газ не надходить у салон, за жодних умов.

Встановлюючи ГБО за допомогою нашої компанії, Ви отримуєте офіційні свідоцтва, які підтверджують, що встановлення проведено згідно затверджених технічних умов і автомобіль відповідає вимогам безпеки.

Для того щоб ваше обладнання працювало безвідмовно, а головне безпечно, не забувайте проходити регулярні техогляди і проводити своєчасний ремонт ГБО. Робити це необхідно не у власному гаражі, а на станціях техобслуговування ГБО.

Категорично забороняється експлуатувати ГБО без дотримання правил, зазначених в інструкції.

Технічне обслуговування систем ГБО проводиться у певні періоди, які зазначені в сервісній книжці. З метою забезпечення безпеки дорожнього руху необхідно проходити ТО з періодичністю 1 раз за 10000 км пробігу.

Застереження:

Пропан-бутанова суміш, виходячи на повітря у вигляді рідини, швидко випаровується і інтенсивно забирає тепло від навколишнього середовища. Тому попадання струменя скрапленого газу на тіло людини може викликати обмороження.

Про безпеку для двигуна