Популярні запитання | Відповіді спеціаліста

Чи варто встановлювати ГБО (газобалонне обладнання)?!

Необхідно знати вартість встановлення обладнання і прикинути її окупність, з урахуванням того, що, як правило витрата газу, порівняно з витратами бензину була на 10% вища.

Що таке "відсічення"?

Відсічення - це властивість мультиклапана обмежувати кількість газу, що заправляється в балоні. Справа в тому, що газ в балоні має властивість розширюватися при підвищенні температури. І для того, щоб балон не "розперло" обов'язкова наявність у балоні вільного місця. Як правило це "вільне місце" повинно бути 20% від ємкості балона. Відсічення якраз і обмежує кількість заправленого газу, щоб залишалося це "вільне місце". Як би Вам не хотілося використовувати ПОВНІСТЮ ємкість Вашого балона, не варто відключати цю функцію!

Техніка безпеки при експлуатації ГБО:

- У процесі експлуатації автомобіля слід звертати особливу увагу на герметичність з'єднань усіх трубопроводів, клапанів, редуктора-випарника і надійність кріплення балона. - Не допускається експлуатація автомобіля з вичерпаним терміном огляду газового балона. Балони підлягають періодичному огляду в терміни, обумовлені «Правилами будови і експлуатації посудин, що працюють під тиском». - Для переведення двигуна на газове паливо необхідно прогріти двигун до температури 50-60 градусів.

Список заправок

Самий вичерпний список (постійно оновлюється) знаходиться тут http://agzs.info/price-all/

Як зареєструвати ГБО в ДАІ?

Для установки на автомобіль ГБО і подальшої реєстрації обладнання необхідно виконати наступне: 1. Вибираєте сертифіковане СТО, яке займається переобладнанням автомобілів для роботи на газі. Така станція повинна мати дозвіл від Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, на виконання робіт підвищеної небезпеки з переобладнання автомобілів, а також свідоцтво Міністерства інфраструктури (колишнє Мінтранспорту і зв'язку) та Центру безпеки дорожнього руху при департаменті ДАІ МВС Україні . 2. Після установки обладнання на СТО отримуєте протокол про встановлення ГБО на ваш автомобіль. 3. З вищевказаними документами, отриманими на СТО, прямуєте до органів МРЕВ, пишете заяву з проханням зареєструвати встановлене на машині ГБО і видати Вам новий техпаспорт. Сплачуєте держмито та отримуєте технічний паспорт з позначкою відповідного встановлення ГБО.

Куди краще ставити ВЗП?

Призначення для заправки автомобіля зрідженим газом згідно технічних умов ВЗП встановлюється в бампер або поруч з горловиною бензобаку.

Які бувають балони?

Балони бувають двох видів - циліндричні й тороїдальні. Об’єм – від 25 л до 150 л. За наявності часу й грошей можна підібрати балон практично будь-якої ємкості (циліндричні – 25 л – 150 л, тороїдальні – до 100 л). Тороїдальні балони, як правило, встановлюються замість запасного колеса.

Витрата газу щодо бензину. Динаміка на газі.

Згідно ГОСТу коефіцієнт споживання скрапленого газу та бензину складає 1,25. На численному досвіді й за описом безлічі установок прийнято вважати, що нормальна витрата газу становить від 110% до 120% витрати бензину, тобто якщо у Вас витрата газу більше витрат бензину більш ніж на 15% - треба шукати причину такого явища. Іноді витрата газу дорівнює витраті бензину (завдяки сучасним системам дана різниця складає до 15 %). Із приводу динаміки: в ідеалі вона повинна бути однаковою з динамікою на бензині. Зрідка буває так, що динаміка на газі краще ніж на бензині (хоча б тому, що на бензині машина їде гірше, ніж повинна). Динамічні властивості авто не змінюються

Заводимося по холодному.

Відповідно до технічних вимог двигун з ГБО можна заводити виключно при плюсовій температурі. Це досить важливо. Саме по собі ГБО, як правило, дозволяє завести двигун на холоді, проте подібна операція може негативно вплинути на його ресурс. Тому правильним рішенням буде запуск машини на бензині, з подальшим перемиканням її на газ.

Газ на турбований двигун.

Газова установка на турбований двигун встановлюється таким же чином, як і на будь-який інший двигун, турбіна продовжує виконувати свою функцію, змінюється лише вид палива. Винятком є необхідність встановлювати на турбовані двигуни лише ГБО IV-го покоління.